Fumigacja czyli gazowanie

Fumigacja jest najbardziej wszechstronną i najbardziej skuteczną metodą zwalczania szkodników drewna w tym głównie spuszczela pospolitego.

Gazowanie jak sama nazwa wskazuje to zabieg polegający na wprowadzeniu gazu na korniki (fosforowodoru PH3) do uprzednio przygotowanego obiektu i utrzymaniu odpowiedniego stężenia tego gazu przez określony czas.

Fumigacja zwalcza wszystkie szkodniki drewna: spuszczela pospolitego, kołatka domowego. Zwalcza zarówno dorosłe stadia szkodników jak i larwy i jaja.

Najczęściej przeprowadza się fumigację dachu, budynku, domu lub kościoła celem zwalczania szkodników (spuszczel pospolity zwalczanie).

Gazowanie domu - zwalczanie spuszczela

Gazowanie spuszczela cena

W przypadku zastosowania metody jaką jest gazowanie, cena jest ustalana indywidualnie, gdyż jest ona uzależniona od wielkości, kształtu oraz kubatury obiektu.

Zanim firma przystąpi do pracy, to dokonuje podstawowej analizy obiektu i drewna, dzięki czemu będzie mogła realnie ocenić stan zniszczenia i zastosować odpowiednie środki.

Profesjonalnie wykonany zabieg gazowania jest w 100% skuteczny na co firmy zazwyczaj udzielają pisemnej gwarancji.

Cena fumigacji zależy m.in od wielkości i kubatury budynku

Żelowanie Xilix Gel

Spuszczela pospolitego poza fumigacją możemy zwalczyć także dzięki preparatowi na korniki Xilix Gel. Ten owadobójczy żel na spuszczela dzięki zawartości permentyny jest zabójczy dla szkodników drewna.

Profesjonalna impregnacja owadobójcza drewna zwalcza wszystkie szkodniki drewna, Xilix posiada właściwości głęboko penetrujące i wnikające w strukturę drewna, a przy tym jest bezwonny i nie szkodliwy dla ludzi.

Zwalczanie spuszczela pospolitego żelem Xilix Gel warto powierzyć wyspecjalizowanym firmom. Żel na spuszczela mogą zakupić jedynie osoby posiadające odpowiedni certyfikat.

Xilix Gel - spuszczel zwalczanie

Inne metody

Rzadziej stosowaną metodą jest metoda Veloxy, która jest bardzo nowoczesną technologią dedykowaną do zwalczania spuszczela pospolitego w cennych i zabytkowych obiektach.

Najrzadziej stosowaną i wykazującą niską skuteczność metodą do walki ze spuszczelem pospolitym jest dezynsekcja mikrofalowa. Nie polecamy tej metody do zwalczania spuszczela pospolitego czy innych szkodników drewna.

Zwalczanie spuszczela w zabytkowym obiekcie

Domowe sposoby

Spuszczel żerując niszczy drewno - najczęściej uszkadzając konstrukcje drewniane domów i innych obiektów. Niestety - nie ma domowych metod na zwalczanie tego szkodnika drewna.

Wszelkie opisywane w Internecie domowe metody na zwalczanie spuszczela pospolitego nie są skuteczne. 100% skuteczności zapewniają jedyne zabiegi fumigacji czy impregnacji wykonane przez specjalistyczne firmy.

Fumigacja domu
Spuszczel zwalczanie metodą fumigacji (gazowania)

Stronę wyszukiwano po słowach

spuszczel zwalczanie, spuszczele zwalczanie, spuszczel pospolity zwalczanie, zwalczanie spuszczela pospolitego, spuszczel fumigacja, spuszczel zwalczanie mikrofalami, domowe sposoby na spuszczela