Korniki w domu

Korniki w drewnie, szkodniki drewna (drewnojady) w domu.

Pojawienie się szkodników drewna (korników) w domu i rozpoczęcie przez nich żerowania to problem, który niestety dotyka coraz więcej gospodarstw domowych. Trzeba wiedzieć, że korniki w drewnie mogą być przyczyną wyrządzenia naprawdę poważnych i rozległych szkód drewna obrobionego, które zostało wykorzystane do budowy domu i dlatego nie można bagatelizować ich obecności. Skuteczne wyeliminowanie korników jest bardzo ważne, a najlepszym rozwiązaniem w przypadku zaobserwowania ich żerowania jest skorzystanie z pomocy fachowców, tj. firmy, które profesjonalnie zajmuje się fumigacją domów oraz impregnacją specjalnym preparatem o działaniu biobójczym.

Korniki w drewnie - Jakie są objawy żerowania korników?

Wydawać się może, że trudno dostrzec ślady obecności i żerowania korników domu. Niemniej, jednak jeśli dokładnie przyjrzeć się zarówno meblom, jak i konstrukcyjnym elementom budynku to z łatwością można zauważyć charakterystyczne objawy żerowania kornika.

Niewielkie otwory (kanały) wydrążone w drewnie, a także wydobywająca się z nich i spoczywająca pod otworami mączka drzewna to główne świadczące niemalże w 100% o tym, że mamy korniki w domu.

Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami, na których prezentujemy objawy żerowania korników.

Najlepsze metody zwalczania korników w domu

Na wstępie pragniemy zaznaczyć, że stosowanie wszelkiego rodzaju domowych sposobów zwalczania korników tak naprawdę mija się z celem, ponieważ ich skuteczność jest wątpliwa. Jedynie zastosowanie profesjonalnych środków walki z kornikami gwarantuje pełną eliminację szkodników drewna, które dopuszczają się dewastacji domów tak wewnątrz, jak i na zewnątrz. Właśnie dlatego chcemy zwrócić Państwa uwagę na dwie metody zwalczania korników w drewnie. Jest to fumigacja (gazowanie) oraz impregnacja owadobójcza Xilix Gel.

Fumigacja domu to wieloetapowy proces, na który składa się zabezpieczenie budynku specjalną folią gazoszczelną, gazowanie fosforowodorem PH3, tzw. okres karencji oraz odwietrzenie obiektu. Co istotne ta metoda jest skuteczna w przypadku wystąpienia wszystkich gatunków szkodników drewna i daje maksymalne rezultaty, ponieważ unicestwia bezwzględnie wszystkie drewnojady.

Zwalczanie korników w domu metodą fumigacji (gazowania) - Zdjęcia

Impregnacja owadobójcza Xilix Gel określana jest bardzo często jako żelowanie ze względu na wykorzystany preparat o żelowej konsystencji. Środek na korniki, którym impregnowane jest drewno, zawiera permetrynę, czyli syntetyczny organiczny związek chemiczny o działaniu silnie toksycznym dla korników. Metoda ta w praktyce polega powierzchniowym natrysku drewna środkiem Xilix Gel, który wnika w strukturę drewna i doprowadza do wymarcia żerujących w nim korników.

Zwalczanie korników metodą impregnacji owadobójczej Xilix Gel - Zdjęcia